2 gyakorlati óra az iskola területén, 1 gyakorlati óra külső helyszínen

Tanfolyam kezdés: 2024…

Jelentkezési határidő: 2024….

(min. 5 – max 10 fő/csoport)

Szeretnéd te is Laza pórázon, jó kedvvel sétáltatni a kutyádat, de ő nem így gondolja???

A hozzánk érkező kutya-gazdi párosok egyik legfőbb problémája a pórázon történő séta. A kutya a lakásban olyan mint egy angyal, mindenre hallgat, bármit megcsinál a gazdinak, szinte maga a tökély! Azonban, ahogy kilépnek az utcára, mintha nem is ugyanaz a kutya lenne a póráz végén, mint aki 3mp-el hamarabb még lakáson/udvaron belül volt.

Természetesen ez sem érvényes minden kutyára, hiszen van, akinél ez egyáltalán nem merül fel kérdésként, kutyája minden körülmények között együttműködő partner, akivel nem csak bent de kint is boldogan lehet dolgozni, sétálni. Sajnos azonban a tapasztalataink alapján ez csak a kutyás társadalom kisebb százalékára érvényes felállás.

A sétát megalapozni legkönnyebben és a legegyszerűbb módszerekkel kölyök korban lehet (3-5 hónap), hiszen ha a kiskutyánk megérti hogy nem szabad feszülnie a póráznak akkor nyert ügyünk van szinte élete végéig! De mi történik, ha ezt a kezdeti időszakot nem jól használtuk ki, nem kommunikáltunk vele megfelelően, egyáltalán nem érti mit várunk el tőle a séta során??

Ebben az esetben keresnek fel a gazdik egy kutyatrénert vagy mennek el kutyaiskolába a kutyájukkal és keresnek megoldást a már kialakult, olykor teljes katasztrófa helyzetben.

A pórázon történő laza sétát többféle módon el lehet sajátítani, de amit fontos szem előtt tartani, az a kutyának a kora, habitusa és agresszió szintje. Ezek miatt nincs egységes módszer ami mindenkinél és mindenkor működik, ehhez fontos megválasztani a megfelelő kommunikációs eszközt.

A régi hagyományos kiképzési módszerek (fojtó lánc, retriever póráz vagy szöges nyakörv) már nem tartoznak a kizárólagos megoldások közé, hiszen ezekkel sokszor többet ártunk mint használunk a kutyusunknál.

Egy egyszerű bőr vagy textil nyakörvvel és normál rövid pórázzal, jutalomfalattal, bizonyos esetekben klikker használatával sokszor gyorsabb és hatékonyabb eredményeket tudunk elérni, nem cak pillanatnyilag, de hosszú távon! A hámot a kezdeti időszakban nem javasoljuk, csak amennyiben orvosilag indokolt a kutyus részére. Később azonban ahogy a kutyánk megértette a séta lényegét, már lehet akár hámon is sétáltatni.

Mit kell hozni magaddal a tanfolyamra?

oltási könyv (első alkalommal – kombinált oltások, veszettség elleni és kennel köhögés elleni védőoltás is!!)

jutalomfalat (amit a kutya szeret) – a klikkertréning során főleg jutalomfalat segítségével tanítunk
         Javasolt: apróra szelt párizsi, virsli vagy sajt darabkák
         Nem javasolt: száraz táp, nagy méretű csemegék, mert nehezebben rágja el a kutya, könnyen félrenyelheti
         Tilos: csoki, cukorka, és egyéb emberi nyalánkságok, melyek a kutya egészségére ártalmasak

nyakörv (nem szöges, nem fojtó) – fontos, hogy a kutya számára kényelmes és biztonságos legyen.
        Javasolt: vékony bőr vagy textil nyakörv a kutya méreteit figyelembe véve
        Nem javasolt: lánc nyakörv (játék során a kutyák foga beleakadhat a másik kutya nyakörvébe)
       Tilos: szöges nyakörv

póráz (kb 1-1,5m hosszú, nem lánc, nem flexi) – lehetőleg minél könnyebb, de a kutya méretének megfelelő erősségű, hossza 1-1,5 méter.
        Javasolt: egyszerű bőr vagy szövetpóráz
       Nem javasolt: ún. kiképzőpóráz, mely kezelése jóval bonyolultabb, így megnehezíti a gazda dolgát
       Tilos: láncpóráz, mert balesetveszélyes, eltörheti a gazda ujját, ha rácsavarja a kezére

jutalomfalat-tartó amiből gyorsan, kutakodás nélkül elő lehet venni a falatokat
 Javasolt: nagy zseb, vagy kifejezetten erre a célra készített övtáskához hasonló tartó Nem javasolt: szoros zseb, nejlonzacskó, amiből egy falat kivétele hosszadalmas folyamat

kedvenc játék: bármi aminek segítségével a kutyánk szívesen játszik a gazdival

klikker – helyszínen vásárolható is (1000 Ft/db)

Gyakorlati órák

Miskolc, Zrínyi Miklós utca (Farkasverem Lovasközponttól 300 m)

Jelentkezési feltétel és díj

  • minimum 3 hónapos kor a tanfolyam kezdetekor;
  • szükséges oltások megléte (kombinált oltás, veszettség és kennel köhögés elleni védőoltás) + féreghajtás

Kizáró ok: tüzelő szuka, viselkedésprobléma (agresszió, félelem)

Részvételi díj* (2024. április 1-től): 20.000 Ft/ kutya / tanfolyam, mely az első alkalommal helyszínen készpénzben/bankkártyával vagy átutalással is lehetséges.

Átutaláshoz szükséges adatok: Leitnerné Cseke Alexandra, OTP BANK 11773346-97712725, Közleménybe: Lezserebb + Kutya neve . CSAK magánszemélyeknek áll módomban számlát kiállítani.

*A tanfolyam díjának befizetését követően amennyiben a gazdi kevesebb mint a felén tudott csak részt venni, akkor lehetőséget biztosítunk egy következő tanfolyamon való részvételre és a befizetett összeget átvezetjük. A befizetett összegről online névre szóló kupont állítunk ki, melyet adott év december 31-ig van lehetőség felhasználni. Bővebb rendelkezések az ÁSZF-ben olvashatók.